hemen tıkla...

TÜBİTAK Bölge Birincisiyiz…

 

Tubitak Bölge Birincisi

 

ŞAL dan Büyük Bir Başarı Daha: TÜBİTAK Bölge Birincisiyiz…
TÜBİTAK tarafından düzenlenen 44. Orta öğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Avrupa Bölgesi Yarışmasında biyoloji dalında bölge birincisi olduk.

Okulumuz biyoloji öğretmenlerinden aynı zamanda yine okulumuz mezunu olan
Ahmet ÇAKIL danışmanlığında okulumuz 11 D sınıfı öğrencileri Onur ÖZTEKİN ve İrem YILDIRIM tarafından hazırlanan “Zirai İlaçlara Alternatif Capsicum sp. Ekstratı Kullanarak Mikro, Makro Parazitlere Ve İnsektisitlere Karşı Mücadele” adlı proje 106 proje içerisinden birinci olarak Türkiye elemelerine katılmaya hak kazanmıştır.

Daha önceden de katıldığımız yarışmada üç bölge birinciliğimiz, Ankara’daki finallerde de bir Türkiye üçüncülüğümüz ve bir mansiyon ödülümüz bulunmaktadır. Bu yıl ile birlikte biyoloji dalındaki birincilik serimize ard arda dördüncüsünü eklemiş olduk.

Projeyi gerçekleştiren öğrencilerimize ve danışman öğretmenine sonsuz teşekkürlerimizi sunar, Türkiye elemelerinde de başarılar dilieriz.

0% Oyla
Yazan - Nis 13 2013. Kategori Okul Köşesi. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yapabilmek için, kayıtlı olmanız gerekmektedir Giriş

Arşivde ara

Tarih bazında ara
Kategori bazında ara
Google bazında ara

Foto Galeri

Giriş | Tasarım: SetuP Bilgisayar