hemen tıkla...

Mezunlarımızdan Ekin Tünçok’un Rozet Takma Töreni Açılış Konuşması

2013 Mezunlarımızdan Ekin Tünçok’un rozet takma töreni açılış konuşmasıdır. Değerli kardeşimize bu güzel konuşması için teşekkür ederiz. – Şehremini Lisesi Mezunlar Derneği

—————————————————————————————————————————-

Öncelikle merhaba
Ben 2013 mezunlarından ,

Burada sizlere hoşgeldin deme fırsatını bana verdiği için okuluma çok teşekkür ederim. 2 aydır geldiğiniz bir okulun, yuvanız olacağını söylemek şu an size inandırıcı gelmeyebilir ama yuvanıza hoş geldiniz.

Burada geçirdiğim 4 sene beni geldiğimden çok farklı bir insan yaptı, düşüncelerim, okuduklarım, ilgilerim her şeyimi bu okulda değiştirdim. İlgilenmek istediğim çoğu şeye yönelme fırsatı buldum. Akademik anlamda açıklamak gerekirse, hocalarımızın hepsi branşlarında çok iyidir ve eksik kaldığınız noktada da çok iyi olduğunuz noktada da sizi yönlendireceklerdir.

Proje yapmak mı istiyorsunuz? Herhangi bir branştan herhangi bir hocamızın sizi reddetme olasılığı yoktur. Akademik başarının yüksek olduğunu kendinizi başka okuldan öğrencilerle kıyasladığınızda anlayacaksınız zaten.

Şehremini Anadolu Lisesi yıllardır tıpkı ben gibi yüzlerce öğrenciyi yetiştirip hayata hazırladı. Sırada ise siz varsınız. Siz bugün burada rozet takacaksınız ve hem okulun tarihine hem de geleceğine bağlanacaksınız. Sizler artık resmen ailesiniz, bizden farklısınız çünkü sizi bağlayan değerli bir sembolünüz var artık. Bizler 4 seneyi ağlayıp gülerek, sinirlenip mutlu olarak geçirdik. Geriye genel olarak gülücükler ve biraz da matematik sınavlarının bıraktığı hüzün kaldı. Siz de tıpkı bizim gibi, gün gelecek bir şeylere sinirlenecek, okulun işleyişiyle ilgili şikayette bulunacaksınız ama ertesi gün severek geleceksiniz okula, belki o gün yağmur yağıyor olacak ve içeri girerken Mustafa Hocayı görüp ‘günaydın hocam’ diyeceksiniz, Mustafa Hoca gülümseyerek karşılık verecek size. Güler yüzle karşılanmak değerlidir özellikle sabahın 7’sinde, o içten gülümseme size farklı şeyler düşündürecek. Burada değerli bireyler olduğunuzu hatırlatacak. Bu sene okul çıkışı Alışveriş merkezinde yemek yemelerle başlayan güzel arkadaşlıklarınız, 12. Sınıfta çay kahve ihtiyacının artmasıyla birlikte çay bahçelerinde devam edecek. Siz burada çok iyi dostlar edineceksiniz. Bu dostların bir kısmını da hocalarınız oluşturacak. Boş dersten 10 dakika erken çıkmanıza izin verip izlemek istediğiniz filme yetişmenizi sağlayan Mustafa hocanın kapısına bizim gibi 3 paket patlamış mısır bırakacaksınız.

Eğer eşit ağırlık seçerseniz hocalarınızla dedikodu çemberi kuracaksınız ki bu en keyifli kısmı olacak.Bu samimiyet bağı oluştuğunda hissedeceksiniz ki siz artık gerçekten Şehremini’lisiniz. Rozetinizin önemini fark edeceksiniz, sembolik gibi görülen bir şeyin zamanla daha da değerli olmasına şahit olacaksınız. 12.sınıfa gelince mezun olacağınızı anlayıp panikleyip her gün halay çekecek, sınıfınıza gidip ayrılacağınız için üzüleceksiniz. Kep atmaya okula geldiğinizde ilk işiniz koşarak sınıfa gidip eski yerlerinize oturmak olacak. 1 ay bile geçse özleyeceksiniz. Belki mezun olduktan sonra sınıf arkadaşınızı yolda görüp koşarak sarılacaksınız, çay bahçesinde öğretmenlerinizden birini görmek sizin için çok değerli olacak. O zaman fark edeceksiniz ki 4 yıl hemen geçip gitmiş. Ama kazandığınız çok şey, edindiğiniz çok dost, kahkahalarla güldüğünüz ve zihninize kazınmış çok hatıra olacak.  Unutmadan,İçinizden birisi, benim gibi gelip burada konuşma yapacak 4 yıl sonra. Hatta onun da arkadaşları konuşmasını dinlemeye gelecek, dinlerken üzülecekler bile belki. İşte bu konuşmayı yapacak kişi beni en iyi anlayan olacak. Şehreminiye hoşgeldiniz, buraya birer birer gelseniz de bütün olarak çıkacaksınız. Her gününüzün kıymetini bilin.

Bu okul gittikçe güzelleşecek sizin için.

Tekrardan, Yuvanıza hoş geldiniz.

0% Oyla
Yazan - Kas 18 2013. Kategori MezunCa. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yapabilmek için, kayıtlı olmanız gerekmektedir Giriş

Arşivde ara

Tarih bazında ara
Kategori bazında ara
Google bazında ara

Foto Galeri

Giriş | Tasarım: SetuP Bilgisayar