hemen tıkla...

Mustafa Miyasoğlu Öğretmenimiz Aramızdan Ayrıldı…

Mustafa Miyasoğlu

Geçirdiği beyin ameliyatı sonrasında neredeyse 1,5 aydır yoğun bakımda kalan değerli öğretmenimiz Mustafa Miyasoğlu’nu kaybettik.

Cenazesi; yarın (2/8/2013), cuma namazının ardından Fatih camiinden  defnedilecektir. Yakınlarına ve sevenlerine sabır, öğretmenimize ise Allah’tan rahmet diliyoruz…

Mustafa Miyasoğlu Kimdir?

Okulumuzda uzun yıllar edebiyat öğretmenliği yapan Mustafa Miyasoğlu, 1946 yılında Kayseri’de doğmuştur. İlk ve orta öğrenimini burada tamamladıktan sonra İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi’nde okudu. bir dönem  liselerde öğretmenlik yaptıktan sonra, on iki yıl da üniversitede okutmanlık yaptı. Bu arada, 1988-92 yılları arasında Pakistan’ın İslamabad şehrindeki yabancı diller enstitüsünde yardımcı profesör ünvanıyla görevlendirildi.

1966 yılından beri şiir yanında deneme, hikâye, tiyatro ve roman türlerinde de eser veren öğretmenimizin, pek çok dergi ve gazetede kültür ve sanat yazıları yayınladı, şiir ve romanlarıyla armağanlar kazandı. T. Millî Kültür Vakfı özel armağanını kazanan Hicret Destanı adlı şiiri Dr. Muhammed Harb tarafından arapçaya çevrildi. Ayrıca başka şiir ve hikâyelerinin de İngilizce, Arapça ve Urduca çevirileri yurt dışında yayınlandı. Samsun, Ankara ve Kahire üniversitelerinde eserleri üzerine tezler hazırlandı.

0% Oyla
Yazan - Ağu 1 2013. Kategori Aramızdan Ayrılanlar. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yapabilmek için, kayıtlı olmanız gerekmektedir Giriş

Arşivde ara

Tarih bazında ara
Kategori bazında ara
Google bazında ara

Foto Galeri

Giriş | Tasarım: SetuP Bilgisayar