hemen tıkla...

Seminer – Yaşar Gürsoy (1986 mezunumuz)


Şehremini Lisesi Mezunlar Derneği olarak düzenli aralıklarla yapmayı planladığımız seminerlerimizden ilki 8 Aralık 2011 perşembe günü saat 14:00’de okulumuz seminer salonunda yapıldı.

Seminerlerimiz; tüm öğrenci, öğretmen ve mezunlarımızın katılımına açıktır.

İlk konuğumuz, 1986 mezunlarımızdan Yaşar Gürsoy’du.

Yaşar Gürsoy, gazetecilik mesleğine 1984 yılında Güneş Gazetesi’nde başladı. Şehremini Lisesinde okuduğu sıralarda kadrolu olarak Türkiye Gazetesi’nde faal gazetecilik hayatına atıldı.

1986-1988 yılları arasında; Çetin Emeç’in Genel yayın Yönetmenliği’ni yaptığı Hürriyet Gazetesi’nde muhabirlik yaptı. Askerlik görevinin ardından Uğur Cebeci yönetiminde Günaydın Gazetesi’ne transfer oldu. 1993 yılında Kürşat Başar’ın Genel Yayın Yönetmenliği’ni yaptığı kadroyla Kanal 6 ekranlarında Tempo Haber Programı ve Tempo Dergisi’nde bir çok başarılı habere imza attı.

1994 yılında Savaş Ay ile birlikte A Takımı programı yapan Gürsoy 1994-1998 yılları arasında Ardan Zentürk, Cem Aydın, Aydın Özdalga, Tuncay Özkan ve Uğur Dündar idaresindeki Haber Merkezi’nde görev aldı.  1998 yılında kurulan BRT’de iki yıl editör muhabirlik ve belgesel programcılığı görevlerini üstlendi.  Gürsoy 2001 yılında muhabir olarak girdiği Ali Kırca ve Murat Demirel yönetimindeki ATV Haber’de muhabir ve Siyaset Meydanı editörlüğü yaptı.  2007 yılı Ekim ayında muhabir olarak girdiği ATV’de Haber Koordinatörlüğü ve Haber Genel Yayın Yönetmenliği’ne getirildi.  2009 yılının Haziran ayında Mehmet Ali Birand yönetimindeki Kanal D Haber’de Yurt Haberler Müdürlüğü yapan Yaşar Gürsoy 2010 yılının Eylül ayından itibaren HaberTürk kanalında program yapmaktadır.

Evli ve iki çocuk babası arkadaşımızı öne çıkartan başka bir özellik ise, son yazdığı kitabı olan “Atatürk ve Can Yoldaşı Nuri Conker” adlı kitabıdır.

Arkadaşımız seminerde gazetecilik mesleğinin yanı sıra Atatürk’le ilgili derlediği anıları da öğrencilerimizle paylaştı.


0% Oyla
Yazan - Ara 2 2011. Kategori Seminerler. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yapabilmek için, kayıtlı olmanız gerekmektedir Giriş

Arşivde ara

Tarih bazında ara
Kategori bazında ara
Google bazında ara

Foto Galeri

Giriş | Tasarım: SetuP Bilgisayar