hemen tıkla...

Seminer – Prof. Dr. Toktamış Ateş Okulumuzda

 

Şehremini Lisesi Mezunlar Derneği olarak öğrencilerimizin ve mezunlarımızın kültürel gelişimi için düzenlemeye başladığımız seminerlerimizin 2. konuğu Prof. Dr. Toktamış Ateş.

1944 İstanbul doğumlu Toktamış Ateş, orta ögrenimini Avusturya Ortaokulu’nda, lise eğitimini de Vefa Lisesi’nde yaptı. 1967 yılında İstanbul Üniversitesi’nin İktisat Bölümü’nü bitirdikten sonra bu bölümün Siyasal Bilimler Kürsüsü’ne asistan olarak atandı. 1969′da “Kuruluş Dönemi Osmanlı Toplumunun Siyasal Yapısı” başlıklı çalışmasıyla doktor, 1974′de “Demokrasi Teorisi” başlıklı çalışmasıyla doçent, 1982′de de profesör oldu.

İstanbul Üniversitesi’nin yanı sıra, değişik kurumlarda ders verdi. Yine ders vermek için, çeşitli dönemlerde ABD (Iowa) ile Almanya’da (Berlin – Münih) bulundu. Günümüzde, İstanbul Üniversitesi’nin İktisat Fakültesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü başkanlığının yanı sıra, kurucuları arasında yer aldığı Bilgi Üniversitesi’nde Yönetim Kurulu üyesidir. Yayınladığı kitap sayısı 30′u geçen Ateş, 10 yılı aşkın bir süre boyunca Cumhuriyet gazetesinde yazmıştır. Şu anda Bugün gazetesinin yazarları arasındadır.

Gerçek aydın, güler yüzlü, sevgi dolu bir insan olan değerli hocamız 20 Aralık 2011 salı günü saat 14:00′de okulumuzda olacaktır. Tüm mezun ve öğrencilerimi davetlidir.

 

Şehremini Lisesi Mezunlar Derneği
Organizasyon Komitesi

Benzer Yazılar :

0% Oyla
Yazan - Ara 13 2011. Kategori Seminerler. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yapabilmek için, kayıtlı olmanız gerekmektedir Giriş

Arşivde ara

Tarih bazında ara
Kategori bazında ara
Google bazında ara

Foto Galeri

Giriş | Tasarım: SetuP Bilgisayar